Allskog
Nyheter

 

Merkelig uttalelse om skogbruk fra fylkestinget i Nordland
Skoleskogdag i Klæbu 3. juni
Studietur - Finland - Bioenergi - Nordland
Pelletsfabrikk i Meråker utsettes
Nesset -det beste skogeierlaget!
  Nyhetsarkiv
 
Fokus i ALLSKOG

 

  Kvinnesatsning
  Miljø og Klima
  Kraftsituasjonen i Midt-Norge

 

Trykksaker

 

  Skjema
  Egne trykksaker

 

Verktøy

 

  Skogfondskalkulator
  Skogsdriftskalkulator

 

Aktuelle nettsteder

 

  Linker
  Våre lokallag på web

 

For media

 

  Kontaktpersoner
  Pressemeldinger
Allskog

Skoleskogdag i Klæbu 3. juni

Skoleskogdag i Klæbu
 
Nesten 100 5 .klassinger var samlet til skoleskogdag . Samlingspunktet var gruva til Bente og Lars Forseth på Forseth nedre. Været var ikke det beste, men ikke en klage var å høre fra ungene ! Klæbu Skogeierlag hadde lagt opp til 4 forskjellige aktiviteter:
 
1.Skogsti med uttrekkspremier  og premiering av de som fikk alt rett. Det var hele 5 stykker som fikk alt rett på skogstein : Imponerende !
 
2. Olav Storsve demonstrerte mobilt sagbruk til lærevillige elever. Han hadde også med selv kjempefine produkter som han lager av tre, skap, boller etc med utskjæringer. Ungene var synlig imponert. Lars Forseth demonstrerte vedmaskin for ungene. Det var ikke alle som visste hvordan ved blir til… nyttig og lærerikt.
 
3. Hans  Christian Brede fra skogselskapet hadde med seg informasjinshengeren om skogen og hadde tilhold lenger oppe i skogen. Barnas kunnskapsnivå imponerte Hans Christian.
 
4.Siste post på programmet var skogplanting. Pådriver i Lensa-prosjektet (  i Nidaros-skogsamarbeidet som består av 7 kommuner) Borgar Østerås sammen med mannskap fra Klæbu Skogeierlag : Bjørn Grendstad, Arne Andreas  Grendstad, Tønne Huitfeldt hjalp ungene til å plante skog på Bjørg Kristin og Ole Arild Haugums eiendom i Vassfjellet. Området var ulent, men ungene viste stor innsatsvilje og flinke var de alle sammen!
 
Innimellom alle aktivitetene spanderte Klæbu Skogeierlag pølser, saft og smaksprøver på elgspekepølse og geiteramssaft. Ungene var nyfikne på geiteramssafta og flere ville ha oppskrifta! Bente Forseth og Anne Huitfeldt stod for pølsesteiking , ungene var sultne og til neste år må vi nok ha mer pølser !
Det var en svært vellykket skoleskogdag, bedre tilbakemelding kan vi ikke få: Når klokka begynte å nærme seg avreise etter en lang dag ute i tildels striregn sa hun: Skal vi dra hjem allerede nå ?
Det er artig å se at vi har så mange fine, flinke og skoginteresserte unger i Klæbu, og Klæbu Skogeierlag håper vi får anledning til å invitere neste års 5.klassinger på samme opplegg !
 
Versjon: 2.0 
Opprettet 09.06.2010 13:49  av Mestvedt, Magnus 
Sist endret 09.06.2010 13:50  av Mestvedt, Magnus 
Søk i ALLSKOG.no

 

 

 

Hva er Allskog-Nett

 

Hva skjer i Allskog